Buna dimineata, baieti! (Continuare romanului Cismigiu et Comp) - Grigore Bajenaru
Cod produs: 9786068391281
Anul publicarii | 2015 |
Numar pagini | 128 |
Grup de varsta | 12 - 14 ani, 15 - 18 ani |
Limba | Romana |
![](/media/simple/icons/whatsapp-logo.png)
Iti recomandam si
Descriere
In aceasta suita de povestiri, pline de umor si duiosie, il reintalnim pe poznasul elev de odinioara Grigore Bajenaru, de la Liceul „Gheorghe Lazar”, in postura de profesor, care isi captiveaza cititorii cu noile nazdravanii ale elevilor sai, cu trucurile sale pedagogice pentru a face fata situatiilor imprevizibile, cu pataniile si intamplarile de la orele de curs sau din cancelarie. Cu adevarat memorabile sunt povestirile in care autorul evoca anecdote si episoade hazlii din viata marilor nostri scriitori Mihai Eminescu, Tudor Arghezi, Camil Petrescu, Liviu Rebreanu, Iacob Negruzzi si Alexandru Vlahuta.
Lectura romanului Buna dimineata, baieti! reprezinta un minunat prilej pentru fiecare cititor de a se regasi intr-un univers unic – cel al adolescentei -, din perspectiva, cu accente nostalgice, a maturitatii.
Specificatii
Brand | Agora |
Anul publicarii | 2015 |
Numar pagini | 128 |
Grup de varsta | 12 - 14 ani, 15 - 18 ani |
Limba | Romana |
Tip coperta | Cartonata |
Tip carte | Clasica |
Abilitati dezvoltate | Imaginatia |
Recenzii
Intrebari si raspunsuri
Informatii
TRANSPORT GRATUIT
La comenzi de peste 300 lei
VERIFICARE COLET
Deschiderea coletului la livrare
LIVRARE IN 24 H
Livrare la nivel national
POLITICA DE RETUR
Retur in termen de 30 zile
Imaginile produselor de pe site au caracter orientativ si sunt afișate cu titlu de prezentare. Depunem toate eforturile necesare pentru a ne asigura că informațiile pe care vi le oferim sunt corecte și complete, însă va rugăm să consultați întotdeauna ambalajul produsului. Producătorii pot modifica ambalajul fără o înștiințare prealabilă, astfel că nu suntem răspunzători de eventuale diferențe (culoare, formă, aspect) între imaginea afișată pe site și cea a produsului livrat.